Magyar, osztrák és svéd munkaügyi fórum Kőszegen

A napokban a vasi városban tartott tanácskozáson elhangzott, hogy hazánkban nincs elég szakember a munkaügyi kirendeltségeken. Az osztrák fél elmondta: Ausztriában az álláskeresők jelentős része már az internetről tájékozódik, keres magának munkahelyet, és csak ezután keresi fel a szakembereket. Az osztrák munkaügyi tapasztalatok szerint nincs gond a magyar munkavállalók mobilitásával, hiszen náluk sokan vállalnak munkát. Többségük elsősorban a határhoz közeli megyékből érkezik. Rimányiné Somogyi Szilvia, a Nyugat Dunántúli Munkaügyi központ igazgatóhelyettese azt hangsúlyozta: mivel Ausztriát is érinti a gazdasági válság, az ország munkaerőpiaca nem lenne képes több magyar munkavállalót fogadni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek