Folynak a tárgyalások a GYSEV osztrák tulajdonosaival arról, hogy miként finanszíroznák annak a 600 kilométernyi vasútvonalnak a fejlesztését, amelyet a MÁV-tól vennének át üzemeltetésre. Erről a vasúttársaság igazgatóságának elnöke beszélt. Szabó András a Napi Gazdaságnak azt mondta, hogy a nyugat-dunántúli vasúti hálózathoz 230 kilométernyi osztrák hálózatot csatolnának, így a meglévőkkel együtt összesen 1.200 kilométer hosszú pályán regionális szolgáltatóvá válna a vasúttársaság. Ezzel egy sor európai uniós fejlesztési forrás is megnyílna a GYSEV előtt.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!