Heteken belül dönthetnek az Opel sorsáról

A szentgotthárdi Opel üzem jövőjét is érinti a General Motors döntése, miszerint a korábbi elképzelésekkel ellentétben nem adja el európai érdekeltségeit. Az amerikai óriásnak konkrét tervei a cég szanálásáról még nincsenek, de akár negyedével is csökkenthetik az európai termelést és több mint tízezer embert bocsáthatnak el. A Magnával történő adás-vétel tervezet szerint megszüntettek volna egyes nyugati üzemeket, viszont máshol így Szentgotthárdon bővíthették volna a termelést. Az Opel megbízott vezetője három héten belül meg akar állapodni a lehetséges hitelekről és garanciákról. A GM várhatóan a magyar kormánnyal is tárgyalásokat kezd.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek