Az Egyesült Nemzetek Szervezetéhez fordult a Heiligenkreuzba tervezett hulladékégető engedélyezési eljárásában elszenvedett, hátrányos megkülönböztetés miatt Szentgotthárd önkormányzata, tájékoztatta az MTI-t Viniczay Tibor polgármester. A benyújtott panasz leglényegesebb hivatkozása az, hogy az érintett nyilvánosságot az eljárásba be kell vonni, és biztosítani kell számára az őt megillető jogi eszközöket – ez pedig Szentgotthárd esetében nem történt meg. Az ENSZ bizottság döntése érdemi befolyással lehet az osztrák engedélyezési eljárásra, amennyiben az megállapítja a nemzetközi jog megsértését.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!