Az Egészségügyi Világszervezet 1988-ban döntött megtartásáról, hogy ezzel is felhívja a figyelmet a gyilkos kór elleni nemzetközi összefogás szükségességére. A szombathelyi ifjúsági vöröskeresztesek is megemlékeznek az AIDS világnapjáról. Az MMIK előtti téren tartanak egy megemlékezést, amit fáklyás felvonulás követ a polgármesteri hivatal elé. A hagyományteremtő programot az elmúlt évben kezdeményezték először az ifjúsági vöröskeresztesek. Magyarországon 1985 óta végeznek AIDS-szűrést, 2009-ig összesen 1700 HIV-fertőzöttet regisztráltak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!