A magyar állam beperelheti a GYSEV-et

A magyar állam beperelheti a GYSEV-et. Peres úton is kikényszerítheti a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Zrt. osztrák kormány által vállalt tőkeemelését Magyarország; a vasúttársaság határon túli tulajdonosa mintegy félmilliárd forint befizetését halogatja - írja a Népszabadság szombati számában. Júniusban emelte a GYSEV tőkéjét a magyar kormány. A Sopron-Szombathely és a Szombathely-Szentgotthárd vasútvonalak menti ingatlanok és ingóságok tulajdonrésze 951 millió forinttal nőtt, a teljes jegyzett tőke jelenleg közel 7 milliárd forint. A lap szerint a társaság tulajdonosai közti vitát az robbantotta ki, hogy az osztrák állam a magyar tőkeemelés után nem fizette be a szerződés szerint őt terhelő mintegy félmilliárd forintot.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek