Rendőrségi hírek Vas megyében 12.06-án
Ne hagyják értékeiket az autóban, főként ne látható helyen! Két gépjárművet törtek fel Szombathelyen, Kőszegen pedig egy svéd állampolgár bérelt autóját. Mindegyik esetben az oldalsó ablaküveget zúzták be. Az elkövetők aktatáskát (pénzzel, iratokkal), rádiót, fényképezőgépet zsákmányoltak.
Rábapatyon két illetéktelen hatolt be egy elkerített területre. Az ott lévő négy birkát megtámadták, kettő nem élte túl az inzultust. A rendőri intézkedésbe bevonták a körzeti állatorvost is. A támadást elkövető németjuhász kutyák gazdáját megtalálták. Szabálysértési eljárás kezdeményezve…
A 8-as főúton bonyolódó közúti forgalomnak két őzsuta esett áldozatul, Jakabháza és Horvátnádalja térségében. Személyi sérülés nem történt, az áldozatok hűlt tetemét átadták az illetékes vadásztársaság képviselőjének.
A kőszegi teniszpályán ablakot, egy vépi és egy szintén kőszegi lakásban ajtót feszítettek fel a tolvajok. A teniszpálya öltözőjében nem járt eredménnyel az illetéktelen behatoló, a többi helyszínről videokamerával, festményekkel, réz és ezüst dísztárgyakkal távoztak. Telekesen egy melléképületből láncfűrészt és rézvezetéket loptak el. Itt az ajtó sértetlen volt, és a zárt lakat is, pántostul.