Ma a már óriási a fényszennyezés Európában és Magyarországon is, ezért az Őrségben hamarosan olyan sötét rezervátumot alakítanak ki, amelynek köszönhetően a térségből zavartalanul figyelhetők meg a csillagok. Vas megye mellett a Zselicben és a Hortobágyon hoznak létre Csillagos égbolt rezervátumokat. Márkus Ferenc, az Őrségi Nemzeti Park igazgatója elmondta: a csillagos égbolt az emberiség kultúrtörténetének nagyon fontos része, ezért lényeges, hogy ezeken a területeken megőrizzék a régi állapotokat. Ennek érdekében LED égőket csavarnak a kültéri lámpákba, időzítő kapcsolókat is beszereznek, így a megvilágítás is időszakos lesz.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!