Idén is sláger a hal

A legtöbb magyar család asztalára karácsonykor halból készül az ünnepi menü. Az egyik legnagyobb szombathelyi beszállító igazgatója, Dr. Németh István elmondta, hogy idén közel 50 tonnát szállítottak a megyébe, aminek nagy részét decemberben értékesítik. A ponty még mindig a leginkább keresett, ám a tehetősebb vásárlók a harcsát is megengedhetik maguknak. A süllőt leginkább a szomszédos Ausztriában értékesítik, mivel ott 10 eurót adnak a hal kilójáért. A szakember elmondta, hogy a halgazdaság szempontjából jó volt az idei év. A kedvező időjárásnak köszönhetően, az idei halhús különösen finom lehet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek