Februártól emelkedhetnek a vonat és a távolsági busz tarifák. A MÁV-Start és a Volán társaságok által kiadott bérletek árai átlagosan 10, a jegyárak pedig átlagosan 15 százalékkal emelkedhetnek 2010. február elsejétől. A pontos tarifaváltozásokról január közepére várható döntés. A tarifa- és kedvezményrendszer egyik fontos változása lesz, hogy akik díjmentesen utaznak, azoknak is kell majd jegyet váltani, ez lesz az úgynevezett regisztrációs jegy. A tervek szerint február végéig mindenhol bevezetik ezt a jegytípust. Ez nem kerül semmibe az utasnak, de megkönnyíti a szolgáltató és az állam közötti elszámolást. Benkő Tibor, a Vasi Volán forgalmi üzletág igazgatója arról tájékoztatott, hogy ennek a jegyfajtának a bevezetése lesz az első lépése a kedvezményrendszer átalakításának.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!