Ma még visszavihetik a tűzijátékokat

Nem csak használni nem lehet azokat a pirotechnikai eszközöket, amelyeket szilveszterkor árusítottak, hanem a tárolását is jogszabály tiltja. Ami nem fogyott el az óévbúcsúztató mulatozáskor, azt január ötödikéig kell visszavinni a hivatalos árusítóhelyekre. Vas megyében 17 ilyen van. Az árusok tapasztalatai azt mutatják, hogy elenyésző számba jelentkeznek a vásárlók a tűzijátékokkal, amit ők ugyan visszavesznek, de pénzt ezért nem adnak. Aki elmulasztja a visszaadást, szabálysértést követ el, és százezer forintos bírsággal büntethető.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek