Kiírták a pályázatot a Szombathelyen a Március 15. tér jelzőlámpás útkereszteződés körforgalmi csomóponttá való átépítésére – tájékoztatott a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. Ha sikeres pályázót hirdetnek, akkor októberre radikálisan átalakul a szombathelyi Március 15. tér forgalma. A tervek szerint a 18-as honvéd utca, Petőfi Sándor utca, Szelestey László utca, Király utca és a Március 15. tér keresztezésében valósul meg a beruházás. A kivitelezés költsége 90 millió forint, ebből 70 százalékot a költségvetés, 30 százalékot az önkormányzat áll. A körforgalom a Petőfi és a 18-as honvéd utca között 50 kilométer per órás sebességet biztosít, míg a többi irányból a 30 kilométer per órával lehet majd a csomópontot megközelíteni.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!