Három tettest fogtak el állampolgári segítséggel

Ma 1 óra 15 perc körül szemtanú jelezte a szombathelyi rendőrség ügyeletére, hogy a Pázmány P. körúton három kapucnis fiatal éppen egy butikot tör fel. A járőrök két percen belül a helyszínen voltak, de amikor a tettesek észrevették őket háromfelé elszaladtak. Egyiküket, a fiatalkorú B.A-t végül a Vásárcsarnok felé vezető úton elfogták, ruházatát átvizsgálták és előállították. Adatgyűjtés során a város területén hamarosan elfogták a másik két személyt is, a szintén fiatalkorú M.T.-t és a felnőtt társukat T.Zs.-t. Elmondásuk szerint aznap italozás után követték el a betörést, de előtte különváltak, ez alatt pedig fk. M.T. egy, a Hunyadi úton parkoló Nissan gépkocsit feltört. Kulcscsomót, mobil töltőt és egy elektromos vesevédőt lopott el belőle, az iratok egy részét pedig később eldobta. Újra találkoztak és már együtt a Pázmány P. körútra mentek, ahol betörték az üzlet kirakatát, majd egy sporttáskába pakolták azokat a bizsukat és tisztálkodási eszközöket, amelyeket benyúlva elértek. A szemtanú jó személyleírása alapján fogták el végül egyiküket. Később az is kiderült, hogy a két fiatalkorú ellen már folyik vagyon elleni bűncselekmények gyanúja miatt nyomozás. Az ügyben a Szombathelyi Rendőrkapitányság Felderítő Osztálya lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek