Egy már működő európai mintára kezdeményezte a Földművelésügyi Minisztérium az iskolai almaprogramot. Az országos projekt célja az egészséges életmódra nevelés. Ebbe kapcsolódtak be Szombathelyen is az általános iskolák. Van olyan intézmény, ahol heti egy-két alkalommal kapnak a kis diákok almát, ám akad olyan is ahol mindennap gondoskodnak a gyümölcsről. A Váci Mihály Általános Iskolában a múlt hét óta kapnak almát az alsósok. Nagy Ibolya tanító elmondta, hogy a gyerekek lelkesek és eddig osztatlan sikert aratott a kezdeményezés.
Az év elején egyébként hat új szobabiciklivel is gazdagodott az iskola. Ezeket a városi sportbizottságtól nyert pályázati pénzen vásárolták. A kerékpárokat az iskola folyosóin helyeztek el, így a gyerekek akár a szünetekben is kedvükre pedálozhatnak. Sárváron is jár az alma a reggelihez. Közel 600 alsó tagozatos diák kap a Rába parti városban is gyümölcsöt minden nap. A Nádasdy Tamás Általános iskolában már a téli szünet után elkezdték az almaosztást, és intézményben mintegy 250 tanuló kap egy friss almát reggelente. De a Gárdonyi Géza, és a Szent László Katolikus Általános iskola alsósai is, együttesen több mint 300-an csatlakoztak az akcióhoz. A sárvári iskolákba hétfőnként szállítják ki az egész hétre szükséges almamennyiséget.