Nem elég a pénz a kórházban

Decemberben várták a minisztériumtól a szombathelyi Markusovszky kórházban azt a 111 millió 300 ezer forint pluszpénzt, ami most januárban érkezett csak meg. A kormány az egészségügyi intézmények között hatmilliárd forintot osztott szét az országban. Közel 200 millió forint kifizetetlen számlája volt a Vas megyei kórháznak, így a kapott pénz ennek csak a felére elegendő. Megkapták a szombathelyiek az a novemberi finanszírozásra szánt pénzt is, de ez az ő esetükben az előző év átlagbevételének csak a 87 százalékát teszi ki. Az elmúlt évet nézve átlagosan 830 millióból gazdálkodott havonta a kórház, ezzel szemben most csak 710 milliót kaptak – mondta el Csuka Lajosné gazdasági igazgató.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek