Ez derült ki a KutatóCentrum és a MASMI Hungary Piackutató Intézet legfrissebb felméréséből. Egészében véve minőségi ugrásról beszélhetünk a nethasználati szokások kapcsán: a 18-64 éves korosztályon belül 2005-től 2008-ig bezárólag 25 százalékról 48 százalékra nőtt a legalább hetente internetezők aránya, 2009 végére pedig elérte az 53 százalékot. Az internetet elsősorban információszerzésre használjuk, második a sorban az e-mail. A netezők szabadidejüket is előszeretettel töltik a világhálón, ezt igazolja a közösségi oldalak, üzenetváltó programok, blogok és fórumok töretlen népszerűsége. Míg 2008-ban a rendszeresen internetezők 45 százaléka jelentkezett be hetente, és 14 százaléka naponta egy-egy közösségi oldalra, addig 2009-ben már minden második tette ezt heti, illetve minden ötödik napi rendszerességgel. A web legaktívabb használói továbbra is a 18-29 évesek és az egyedülállók.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!