Több ezer embert bocsát el az Opel – Szentgotthárdon nem számítanak központi leépítésre. Összesen 8.300 munkahelyet szüntet meg az amerikai General Motors autógyár Európában – jelentette be Nick Reilly, a cég európai igazgatója Brüsszelben. Bezárják az antwerpeni Opel-gyárat, ahol több mint kétezer munkahely szűnik meg, Németországban pedig négyezer állást építenek le. Felmérések szerint idén másfélmillióval kevesebb autót értékesítenek majd a gyárak, mint tavaly. Szentgotthárdon nem számítanak központi leépítésre - mondta a távirati irodának Légrádi Edit szóvivő. Itt jelenleg 628-an dolgoznak, a munkaidőt egy évvel ezelőtt a gazdasági válság miatt heti négy napra csökkentették.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!