Tűzoltók hizlalják a jeget a Sárvári csónakázó tavon

Amíg azonban a fürdővárosban azon fáradoznak, hogy korcsolyázásra alkalmassá tegyék a tó jegét, addig Szombathelyen akár büntethetik is azt, aki a Csónakázó tóra merészkedik. A jégre lépést azért sem engedélyezi az üzemeltető SZOVA Zrt., mert a vízfelszín alatti réteg folyamatosan mozgásban van, a befolyó Arany-patak ugyanis állandóan frissíti és cseréli a tó vizét. Emiatt a vízfelület egyes részeken be sem fagy. Ahol pedig kialakul a jégréteg, ott sem egyenletes vastagságú, ezért életveszélyes lenne rajta korcsolyázni. Akit a közterület felügyelők a jégen találnak, annak akár húszezer forint helyszíni bírságot is fizetnie kell.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek