Befejeződött a Derkovits iskola felújítása

A felújításhoz Szombathely önkormányzata a Nyugat-dunántúli Operatív Programban több mint 77 millió forint támogatásban részesült. Ehhez a város 10 százalékos önrésszel járult hozzá, az iskola teljes felújításának költsége pedig meghaladta a 86 milliót. Az intézmény 1968-ban kezdte meg működését, azóta a háromszintes iskola épületén jelentős felújítás nem történt. Az elmúlt évben az energiatakarékosság jegyében a homlokzati nyílászárók teljes körű cseréjét végezték el, valamint a homlokzat hőszigetelését, színezését is. Az intézményben lévő elavult, korszerűtlen vizesblokkokat is felújították. Az épület földszintjét akadály mentesítették, valamint mozgássérült parkolóhelyet is kialakítottak. A projekt második ütemének megvalósítása - az eszközbeszerzés - jelenleg is folyamatban van. A megújult iskola hivatalos átadása szerdán délután kettő órakor lesz.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek