Raktárért pályázik a múzeum

Galériás tanulmányi raktár létrehozására pályázott a Savaria Múzeum. A szombathelyi Savaria Múzeum a közelmúltban nyújtott be pályázatot egy oktató tér létrehozására, melyet a Pásztor utcai raktárbázison alakítanának ki. A 100 millió forintos összegből olyan felületeket hoznának létre, ahol mindenki számára hozzáférhetővé, tanulmányozhatóvá válnának a múzeumi tárgyak. A kb. 850 négyzetméteres galériában információs pontok állnak majd rendelkezésre és elvégzik a fizikai és kommunikációs akadálymentesítést is. A tárlatot 7 tematikus egység alapján állítják össze, az őskortól napjainkig. A galériában olyan tárgyak kapnának helyet, amelyeket egyébként nem tudnának múzeumi körülmények között kiállítani, így többek között az első szombathelyi rádióállomás is látható lesz majd – mondta el H. Vörös Márta projektmenedzser.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek