Felújításra vár az evangélikus templom

Az 1896-ban épült szombathelyi műemlék épületen az elmúlt évszázadban nyomott hagyott az idő, a II. világháborúban bombatámadás érte, megrongálódtak a falai, kitörtek a színes üvegek. Részleges felújítások ugyan történtek, az épületet karba tartották, de eredeti szépségét eddig nem sikerült visszaállítani – tájékoztatott Gregersen-Labossa György lelkész. A legnagyobb problémát a tető, a vízelvezető rendszer, a nyílászárók, valamint a külső homlokzat állapota jelenti. Az egyházközség kezdeményezésére elkészült a műemléki felmérés és a kivitelezési tervek, ezeket a műemlékvédelmi hivatal bírálja el. Az előzetes becslések alapján a munkálatok mintegy 50-60 millió forintba kerülnének.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek