Az ország mintabörtönének tartják a szombathelyit

A büntetés-végrehajtási intézetben jelenleg 800 fogva tartott tölti kiszabott vagy előzetes büntetését. Sportolási lehetőségek, agyagszakkör és tévé is rendelkezésére áll a raboknak. Az intézet dolgozói szerint a környezetnek a társadalomba visszaszoktató hatása is van – olvasható az origo.hu-n. Szabó Máté, az állampolgári jogok biztosa is elégedett a szombathelyi börtönnel. Decemberben kiadott közleményében több ponton dicsérte az intézményt, amelyet 2008-ban az úgynevezett PPP-modell alapján alakítottak ki. A program lényege, hogy az állam 15 évre szóló megállapodást kötött az üzemeltetővel, és ez idő alatt évi kétmilliárd forintos bérleti díjat fizet a vállalkozónak. A vállalkozó cserébe a működés minden feltételét biztosítja. A nyolcmilliárdos beruházásból elkészült szombathelyi börtön és a 9 hektáros terület ugyanakkor továbbra is a magyar állam tulajdona maradt.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek