Pénzt gyűjtenek a kórháznak

A celldömölki Kemenesaljai Egyesített Kórház pénzügyi helyzete az elmúlt években történt ágyszám csökkentés, teljesítménykorlátozás és a régió egészségügyi koncepciója következtében jelentősen romlott. Ezért a celldömölki civil szerveztek a kórháznak gyűjtenek pénzt – írja a Népszabadság. A Beteg Gyermekekért Misszió például egymillió kétszázezer forintot gyűjtött össze a kórház fennmaradására. Az Együtt Celldömölk Városáért Egyesület jótékonysági koncertet szervezett. A Kemesaljai Kórházért Alapítvány pedig az adózóktól minden évben hat-tíz millió forintra számíthat. A kórháznak – a korábbi 200 millió helyett – most 160 millió forintos adóssága van. A kórház igazgatója és a helyi polgármester szerint egy ésszerű, stabilitást teremtő átszervezés megoldást jelenthetne a problémájukra.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek