Nem lesz leépítés a szentgotthárdi Opel-gyárban

Megvan az Opel szanálási terve – a szentgotthárdiakat nem érinti a leépítés. Nick Reilly európai igazgató tegnap jelentette be a General Motors európai részlegének átalakítási terveit. A General Motors Powertrain - Magyarország Kft üzemében megmarad a jelenlegi 640 fős létszám. A nyugat-magyarországi telephelyen folytatódik az 1,6 és 1,8 literes benzines motorok gyártása, illetve továbbra is Szentgotthárdon készülnek a haszonjárművekbe, főleg buszokba való automata sebességváltók. A GM Europe átszervezésének részeként Európa-szerte összesen 8300 állás szűnik meg és bezár az antwerpeni autógyár is. A General Motors egyébként állami segítséget is vár az érintett európai országoktól, csak Németországtól mintegy másfél milliárd eurót.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek