Megkapják az ügyeleti díjat az orvosok Másodfokon jogerősen pert nyert a Vas megyei Markusovszky Kórház ellen az intézményt beperlő 69 dolgozó. A szakdolgozók még 2006-ban indítottak pert ügyeletük teljes ideje után járó munkabér és annak kamatainak megfizetése miatt. A bíróság ítélete szerint a kórháznak ki kell fizetni az elmaradt ügyeleti díjat, ami kamatokkal és pótlékokkal együtt több mint 16 millió forintot jelent. Az orvosok és szakdolgozók kezdetben egyébként mintegy nyolcvan millió forint elmaradt ügyeleti díj megfizetését követelték, most ennek kb. 20%-át kapják meg. A tegnapi jogerős ítélet alapján az elmaradt járandóságot tizenöt napon belül kell kifizetnie a dolgozók számára a Vas megyei Markusovszky Kórháznak.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!