Nem lesz menekülttábor Szombathely közelében

Az osztrák kormány háromszáz fős menekülttábort épített volna a vasi megyeszékhelytől 30 km-re fekvő Monyorókerék településen. A helyiek azonban tegnap népszavazáson utasították el a befogadó-állomás létesítését. A 995 szavazásra jogosult lakos 90 százaléka voksolt a menekülttábor ellen. Sokan azt kifogásolták, hogy az előkészítés hónapok óta, titokban zajlott, a lakosság így már csak a kész tényekkel szembesülhetett. Az eset nagy politikai vihart kavart Ausztriában. A település önkormányzata támogatta volna a menekülttábor építését, a végső szót azonban helybeliek mondták ki a népszavazáson. Ez lett volna egyébként a harmadik ilyen jellegű létesítmény Ausztriában.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek