Háromszoros a túljelentkezés a Kanizsaiba

Az általános iskolák múlt péntekig postázhatták a nyolcadikosok jelentkezési lapját a kiválasztott középfokú intézménybe. A diákok többsége Szombathelyen is a gimnáziumokban tanulna tovább. Módos Tibor, a Kanizsai Dorottya Gimnázium igazgatója arról tájékoztatott, hogy iskolájukba a 140 helyre több mint 430-an jelentkeztek, de ennek ellenére nem tartanak felvételit, hiszen első helyként jóval kevesebben jelölték meg gimnáziumukat, illetve megbíznak az általános iskolák mérésében. Az értékelést március közepéig végzik el, ekkor függesztik ki az iskolában a rangsort. Ez alapján a diákok, illetve szüleik még módosíthatnak a felvételi sorrenden.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek