Több pénzt kap az Opel

Megtriplázta az Opel megmentésére szánt összeget a GM. Az Opel tulajdonosának közlése szerint a korábban ígért 600 millió euró helyett 1,9 milliárd euró értékben biztosít forrásokat a cég számára. A General Motors így az év végéig biztosítja a cég likviditását. Nick Reilly, európai igazgató elmondta: a pótlólagos 1,3 milliárd eurót tőkeemeléssel és kölcsönök révén biztosítják az Opelnek. A február elején bemutatott szanálási terv szerint 8.300 főt bocsátanak el. A csaknem 630 főt foglalkoztató szentgotthárdi üzemet valószínűleg nem érinti a létszámleépítés, a gyártás az elmúlt időszakhoz hasonló ütemben és darabszámban zajlik – mondta Légrádi Edit, a gyár szóvivője február elején, amikor a GM bemutatta az Opel szanálására készített tervét.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek