Térségi közigazgatási központok alakulnak

Szombathelyen és Vas megye kilenc kistérségének önkormányzatainál szinte már teljesen kiépült a közigazgatási informatikai rendszer, az úgynevezett önkormányzati alkalmazásszolgáltató központok működtetésére pedig mostanában lehet pályázni. Keringer Zsolt a szombathelyi önkormányzat informatikai vezetője a Piac és Profitnak elmondta: olyan térségi központokat hoznának létre, amelyek mind a belső rendszerek, mind a lakossági szolgáltatások közötti összhang kialakítását előmozdítják. A cél egységes szintek kialakítása, így idővel „fölfelé" is illeszkedni tudnak az ország közigazgatási rendszeréhez. A szombathelyi önkormányzat a pályázat és a megvalósítás sikere érdekében a kistérségek mellett együttműködést kötött Zalaegerszeggel és Győrrel is.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek