Szombathely bombázására emlékeznek

A vasi megyeszékhely bombázásának 65. évfordulója alkalmából ma este fél 7-kor a Thököly Imre utcában található Assisi Szent Ferenc Kollégium falán elhelyezett „A bombatámadás áldozatainak” című domborműnél kezdődik a városi megemlékezés. 1945-ben több száz szombathelyi halt meg a szövetséges repülőgépek bombatámadásában. Az ökomenikus megemlékezésen gyertyát gyújtanak, majd a résztvevők átvonulnak a Berzsenyi térre. Itt 19 órakor Dr. Prugberger Emil önkormányzati képviselő mond megemlékező beszédet az egyetem D–épületének falán elhelyezett emléktáblánál.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek