Több mint 10 millió tőzike virágzik a Körmend közeli Dobogó-erdőben, de a tavaszt jelezve a 25 éve helyi védettség alatt álló területen megjelentek a hódok és az odúlakú madarak is. Az Őrségi Nemzeti Park munkatársai a rendőrökkel közösen járőröznek a Rába mentén a napokban, mivel a törvény által védett hóvirág és tőzike szedése, árusítása, vagy akár birtoklása is tilos 2005 óta Magyarországon. Szekeres Zsófia természetvédelmi őr elmondta, a hatóság embereinek az idén eddig még nem kellett büntetniük és a tavalyi évben is mindössze néhány szóbeli figyelmeztetésre volt csak szükség.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!