Alkotmánybírósághoz fordul a megye

A Vas Megyei Önkormányzat szerint diszkriminatív a kórházi dolgozók helyzete. Két hete közel 100 munkavállaló tüntetett a kórház előtt, mert- mint mondják - mióta az intézmény Zrt-ként működik, elvesztették közalkalmazotti jogviszonyukat, és egyszerű alkalmazottak lettek. Kovács Ferenc, a megyei közgyűlés elnöke az sztv.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy a kormány teljesen tönkretette az egészségügyet, ez súlyosan érinti a betegeket és a dolgozókat is. Szerinte az a juttatás járna a dolgozóknak, melyet korábban megkaptak. Mivel ezek után az állam kötelessége lenne a finanszírozás, a megyei önkormányzatok szövetsége az alkotmánybírósághoz fordul jogorvoslatért.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek