Rendkívüli arányban nőtt tavaly a fogvatartottak száma Magyarországon, a BVOP a múlt évtől kezdődően a rabok átszállításával próbálja kiegyenlíteni a leterheltséget - írja a Népszabadság. Nyolc évvel ezelőtt a hazai börtönök telítettsége 160 százalékos volt, ami 2008-ra 118 százalékra csökkent. Egy évvel ezelőtt azonban a fogvatartottak száma jelentősen emelkedni kezdett, a növekedés üteme kifejezetten gyors, és a létszám kezelése egyre nagyobb terhelést jelent az állomány számára - mondta Kökényesi Antal országos parancsnok. Hosszútávon az újonnan épült szombathelyi és Tiszalöki létesítmény sem javított a helyzeten. A két intézményben elvileg 1500 új férőhely jött létre, de közben más, régi intézményeket ki kellett üríteni, így csupán ezer főre csökkent a kapacitásbővítés. A fogvatartottak száma ennél többel nőtt. Egyelőre a problémát a börtönlakók átszállításával orvosolják úgy. hogy a keleti megyékből a nyugatiakba szállítják át a fogvatartottak egy részét.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!