Márciusban nyolc alkalommal ellenőriznek majd. Az akciósorozat célja az engedély nélküli építési és bontási hulladékok kezelésének lehető legszélesebb körű felderítése, intézkedés a jogellenes állapotok megszüntetésére és a hulladékok környezetvédelmi feltételeknek megfelelő kezelésére. A szakemberek megvizsgálják, hogy a bontási területeken az engedélyeknek megfelelően végzik-e a munkát. Abban az esetben ugyanis, ha ez nem így történik, akár természeti értékek vagy élőhelyek is veszélybe kerülhetnek. Ha valaki engedély nélkül helyez el hulladékot akár több millió forintos büntetésre is számíthat. A tervezett ellenőrzések mellett a hatóság várja a lakossági bejelentéseket is az illegális hulladéklerakással kapcsolatban.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!