Két hét múlva megszűnik az alkalmi munkavállalói kékkönyv

Vas megyében jelenleg mintegy 40 ezer munkavállalót alkalmaznak ilyen módon. 1997-es bevezetése óta egyre népszerűbbé vált a foglalkoztatásnak ez a fajtája, de egyre több visszaélésre is lehetőséget adott a módszer. Ez volt az egyik fő oka annak, hogy megszüntetik a kékkönyvet, és ezentúl elektronikus módon kell jelenti majd a munkáltatóknak az alkalmi munkavállalókat. Április elsejétől jelentősen változnak a munkaviszonyra vonatkozó szabályozások – hangsúlyozta Németh Zsolt a Regionális Munkaügyi Központ kirendeltség vezetője.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek