Az elkerülő út Holokauszt emlékművénél tartottak megemlékezést szerdán délelőtt a határ menti kisvárosban, ahol Rába László, országgyűlési képviselő mondott beszédet. Emlékeztette az egybegyűlteket, hogy a kőszegi zsidókat, szám szerint 103-at 1944. május 11-én a városban kialakított gettóba terelték. Alig egy hónap múlva vasúton a szombathelyi megyei gyűjtőhelyre szállították őket. Július 4-én aztán vagonokba rakták valamennyi kőszegi zsidót, és Auschwitzba indították őket. Mindössze 14-en élték túl a borzalmakat és térhettek vissza a háború után hazájukba.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!