Megújult az óvoda Uraiújfaluban. A 20. század elején épült intézmény a második világháború során leégett, 1945 óta pedig nem végeztek rajta semmilyen felújítási munkát. A mostani beruházást a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács 8 és fél millió forintos, és a Vas megyei közgyűlés másfél millió forintos támogatásával valósították meg. A többi között kicserélték a nyílászárókat és belső átalakításokat is végeztek: felújították a csoportszobákat, vizesblokkokat, valamint logopédiai szobát és éttermet alakítottak ki – tájékoztatott Vargyai Vilmos polgármester. Hozzátette: az óvodába 26 gyerek jár, közülük többen a szomszédos Vámoscsaládról érkeznek.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!