Az Alkotmánybírósághoz fordul a Megyei Közgyűlés. Pénteki ülésén fogadott el egy állásfoglalást. Ebben az áll, hogy a Markusovszky kórházban dolgozók és a gyógyulni vágyó betegek érdekében kezdeményezik a 316/2009-es kormányrendelet alkotmányossági felülvizsgálatát. Ez a rendelet 2010. január és március hónapra bruttó 49-49.000 Ft egyszeri kereset-kiegészítést biztosít a költségvetési szerveknél foglalkoztatottak részére. Mivel korábban a törvényi változások miatt gazdasági társasággá alakították a kórházat, így e juttatásból kimaradnak az ott dolgozók.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!