A projektben Szentpéterfa és 6 szomszédos osztrák település közösen vesz részt. A mintegy másfél millió eurós beruházás magyar oldalon 80, osztrák oldalon 50 százalékos támogatással valósul meg – tájékoztatott Kouth Miklós polgármester. A bővítés során a már meglévő tisztító mellé építenek egy újat, így az elkövetkezendő 20 évre valószínűleg ismét megoldódik a falvak szennyvízkezelési problémája. Amennyiben minden a tervek szerint halad, az építkezés még ebben az évben elkezdődhet és egy év múlva indulhat a próbaüzem – tette hozzá a polgármester.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!