Még angol neve is méreteit jelzi: úgy fogják hívni, hogy European Extremely Large Telescope (E-ELT). A hozzávetőlegesen egymilliárd euróból megépülő kolosszális távcsőnek már az átmérője is 42 méteres lesz, és segítségével a csillagászok a világegyetem legtávolabbi zugait, főként a Naprendszeren túli bolygókat vizsgálják majd. Az elképzelések szerint a teleszkóp felbontása akkora lesz, hogy akár Föld méretű bolygó nyomára is lehet majd bukkanni, és talán megfejthető lesz vele a sötét anyag rejtélye, amiképpen az is, hogy egyedül vagyunk-e a világmindenségben. A teleszkópot Chile északi hegyvidékes-sivatagos térségében építik meg 3060 méteres tengerszint fölötti magasságban, azért ott, mert a fölötte lévő légtér rendkívül száraz, a megfigyeléseket zavaró felhőképződés elenyésző.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!