Megújul a szentgotthárdi duzzasztó

Uniós támogatásból újul meg a szentgotthárdi duzzasztó. A Nyugat-dunántúli Vízügyi és Környezetvédelmi Igazgatóság egymillió eurót nyert, ezzel minden akadály elhárult a Rába szentgotthárdi duzzasztójának rekonstrukciója elől. Várhatóan a közeljövőben megkezdődik a közbeszerzési eljárás – olvasható a Gotthardtv honlapján. A tervek szerint a szerkezet jövő év végéig teljesen megújul: a város felőli oldalon egy sétányt építenek, emellett húzódik majd az a csónak csúszda, amin keresztül akár a vízi járműben ülve is kényelmesen tudják venni az akadályt a vízi turisták. Épül egy fahíd is, amelyet gyalog vagy kerékpárral bárki használhat majd. Az uniós szabályozásnak megfelelően hallépcsőt is kialakítanak.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek