Esélyegyenlőségi Nap Szombathelyen

Már harmadik alkalommal tartják meg ma az Aranyhíd Nevelési Oktatási Központban az Esélyegyenlőségi Napot. A rendezvény az Ifjúsági és Sportbizottság 100 ezer forintos támogatásával az MMIK LOGO Ifjúsági Szolgálatának koordinálása mellett több partner együttműködésével valósul meg. A szombathelyi általános iskolák nyolcadik osztályos tanulói, mintegy 140 gyerek, interaktív foglalkozások, játékos feladatok keretében ismerkedhet a fogyatékkal élők mindennapjaival. Így megfigyelhetik a terápiás kutyák munkáját, egy sötétszobában asztalt terítenek, pénzt ismernek fel, Braille írással írnak, a hallássérültek jelnyelvét tanulmányozhatják, de kipróbálhatják a kerekesszékben való közlekedést – mondta el Borsos-Lajos Krisztina koordinátor.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek