2005 óta folyamatosan próbál engedélyt kérni a szombathelyi önkormányzat, hogy jogszerűen elköltöztethesse a Pelikán-parkban fészkelő varjakat. A kérvényezőknek azért nincs könnyű dolga, mivel a vetési varjak védett madarak így különböző zöldhatósági engedélyek kellenek az állatok elköltöztetéséhez. Ugyan a Nyugat-Dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség megadta a szükséges engedélyt, ám a Chernel István Madárvédő Egyesület felebezett a döntés ellen, így újra kellett vizsgálni az ügyet. A végső határozat most azt mondja ki, hogy a madarakat békén kell hagyni – tájékoztatott Balaton Tihamér osztályvezető.
Kapcsolódó anyagunk itt olvasható... Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!