Szombathelyen a Vasi Múzeumfaluban szerdán délután közel ötven elsősorban alma- és körtecsemetét ültetnek el. A facsemetéket Vas megye, az ausztriai Őrvidék és a szlovéniai Muravidék különböző településeiről érkező horvát, magyar, osztrák és szlovén általános iskolás gyermekek ültetik el és fogadják jelképesen örökbe. A régi gyümölcs-tájfajták megőrzését és bemutatását célzó programhoz Kovács Gyula pórszombati erdész oltotta a fákat. A rendezvényen meghirdetik majd a „Településem gyümölcsfajtái” című pályázat is.
Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!