Szijjártó miatt éves mélyponton a forint

Péntek kora délután egy órakor 285,51 forinton jegyezték az eurót a bankközi kereskedelemben, azóta már 288 forint fölé is kúszott. Az OTP árfolyama tíz százalékot meghaladó mértékben, 4.895 forintra csökkent a Budapesti Értéktőzsdén, ezért a papír kereskedését felfüggesztették. A folyamatot, vagyis a forint újabb gyenegülését Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivőjének szavai váltották ki, aki déli sajtótájékoztatóján kijelentette: nem tartja túlzónak Kósa Lajos államcsőddel kapcsolatos korábbi kijelentéseit, amikkel hazánk helyzetét Görögországéhoz hasonlította. Elemzők szerint a Fidesznek a következő hét elejére elő kell állnia egy megnyugtató programmal, ha ugyanis az euró eléri a 300 forintot, az súlyos következményekkel sújthatja a devizahiteleseket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek