A helyi Tourinform Iroda szervezésében, szállodák, magán szállásadók, vendéglátók felajánlásainak köszönhetően 5 napra látják vendégül az árvíz által leginkább érintett településekről érkező fiatalokat. A gyerekek június 27 és július 21 között nyaralnak majd a vasi fürdőhelyen. A bükiek remélik, hogy kezdeményezésükhöz csatlakoznak más, hasonló adottságokkal rendelkező települések is, és így a bajba került családok gyermekei pár napra kizökkenhetnek az árvíz okozta nehéz helyzetükből. Balogh Károly, a TDM Egyesület titkára rádiónknak elmondta: ősszel várhatóan újabb akciót szerveznek, hogy az árvízi munkákban megfáradt családoknak is pihenési lehetőséget biztosítsanak.
A gyermekek nyaraltatása mellett gyűjtést is indítanak. Elsősorban tartós élelmiszereket és tisztítószereket várnak. Arra kérik a bükieket, hogy amennyiben tudnak, ajándékaikkal járuljanak hozzá ahhoz, hogy az észak-magyarországi gyerekek a ne üres kézzel érkezhessenek vissza a katasztrófa sújtotta településükre – hangsúlyozta Balogh Károly.