Új vizsgálati eszközzel gazdagodott a belgyógyászat

A Vas Megyei Markusovszky Kórház endoszkópos laboratóriumának egy kb. négy és fél millió forint értékű videógasztroszkópot ajándékozott tegnap a Sandoz Hungária Kft. Az új műszerrel többek között hasi panaszok, gyomor- és nyombélfekély, daganatos megbetegedések esetén nyílik lehetőség alaposabb vizsgálatok elvégzésére. A labor egyébként 1972 óta működik a szombathelyi kórházban, a vizsgálatok száma évről évre növekszik, a műszerek elöregednek, ezért örömmel vették az adományt - mondta el rádiónknak Dr. Lakner Lilla osztályvezető főorvos.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek