A Reguly bízik a megmaradásban

Egy szombathelyi iskolákról készült tanulmány szerint bezárnák a Reguly Antal Általános Iskolát is, az ott tanuló iskolásokat a Dési Huber István Általános Iskolába helyeznék el. Zielbauer György igazgató rádiónknak elmondta: a beiratkozások szempontjából a lehető legrosszabb időpontban tették közzé az elképzeléseket. Az intézményben nemzetiségi oktatási folyik, ezért bárminemű átszervezéshez a Német Kisebbségi Önkormányzatnak egyetértését kell adnia, ilyen jellegű megkeresés azonban nem történt. Az iskola vezetése bízik abban, hogy az anyaállam kiáll a kisebbségi oktatás mellett, ezért arra bíztatják a szülőket, hogy amennyiben elképzeléseiknek megfelel az intézményben folyó munka, írassák be gyermekeiket a Regulyba.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Kapcsolódó cikkeink

Iskolabezárások és átszervezések küszöbén Szombathely (Frissítve)

Egy kiszivárogtatott tanulmány szerint például két iskolát, a Szent-Györgyit és a Regulyt is bezárnák, és összevonásokkal nagy szakképzőhelyeket hoznának létre. A városháza közleményt adott ki, lássuk a részleteket...

Hírek