Novemberre végeznek a Marcal kotrásával

Október végére befejezik a Marcal medrének tisztítását Vas és Veszprém megyében. Jelenleg a vízből merik ki a lerakódott szennyeződést, amely miatt teljesen kipusztult a folyó élővilága - írja a vasmegye.hu. Június végéig 60 ezer köbméter iszapot szállítottak vissza Ajkára. A Marcal 27 kilométer hosszú medrében először a padkát és a rézsűt tisztították meg. Most a munka nehezebbik részénél tartanak: a vízből markolják ki a vörösiszapot. 9 markoló dolgozik folyamatosan. A Marcal kármentesítésére június végéig 1 milliárd forintot költöttek. Ha a mederben végeznek e munkákkal, akkor már csak a Natura 2000-es területhez tartozó réteket és legelőket kell megtisztítani. 11 hónappal az ajkai vörösiszap-tározó gátszakadása után még mindig piros a Marcal Vas megyében. A víz minőségét tavaly óta folyamatosan ellenőrzik.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek