Nagyüzemi zöldségtermesztés az Őrségben

Az Őrségi Nemzeti Park 60 hektáros területén kezdett nagyüzemi zöldségtermesztésbe egy osztrák vállalkozó. A föld állítólag egy magyar állampolgárságú külföldi tulajdonában áll, de mivel védett terület, ezért nem végezhető rajta ilyen munka. Az esetet jelezték a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztériumnak, illetve a megfelelő hatóságoknak - mondta Horváth Jenő, az Őrségi Nemzeti Park igazgató-helyettese az orf.at-nek. Az üggyel már a Krone című napilap is foglalkozott. A zöldséges gazda jogi képviselője az osztrák újságnak azt állította: nekik nincs tudomásuk róla, hogy természetvédelmi területen termesztenének zöldséget. A Natura 2000-es, vagyis EU oltalom alatt álló természetvédelmi területen, Viszák, illetve Kisrákos környékén három mély víznyerő kutat is fúrt az osztrák vállalkozó. Az osztrákok munkahelyteremtés címen léptek fel, a földeken románok dolgoznak, akik konténerekben laknak, mondják a helyiek. Arról is beszélnek, hogy Viszákon egy 200-250 főnek munkát adó zöldségfeldolgozót is felhúzna az osztrák vállalkozó, aki ehhez EU-s és kormányzati támogatást is szeretne igényelni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hírek